Plány na bezvadný výlet do Prahy

Naše hlavní město oplývá jedinečnou krásou a atmosférou, kterou ročně přijedou obdivovat statisíce turistů. Zatímco těch zahraničních přibývá, Češi jsou zdrženliví. Důvodem jsou vysoké ceny za vstupy i ubytování. Je to i váš hlavní důvod, proč výlet do matičky Prahy stále odkládáte na neurčito? Přestaňte s tím, když se budete držet tohoto plánu, užijete si výletování v klidu a levně, a to včetně ubytování!

Bez seznamu míst se to nevyplatí!

V Praze jsou stovky míst, která jsou hodna vidění. Na začátku byste měli mít jasno v tom, co chcete vidět a zažít. Můžete se vydat na klasický okruh zahrnující Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a Zlatou uličku. Pokud máte rádi netradiční zážitky a nebojíte, dá se podniknout výprava za tajemnými místy. Začít můžete třeba na Vyšehradě, kde v Karlachových sadech stojí tři kamenné válce, kterým se říká Čertův sloup. Dosud nikdo nedokázal vysvětlit jejich význam. V místě je toho k vidění mnohem více, čtěte zde.

Čertův sloup

Když pojedete na vlně tajemna, měli byste navštívit také Faustův dům. Je vám to málo? Naplánujte si výlet za netradičními místy. Projít můžete nejužší uličku na Malé straně, kde průchod řídí semafor, dále se vyplatí navštívit Větrný mlýn na Břevnově nebo Keltský menhir. Ať už výlet pojmete jakkoliv, nezapomeňte si předem vše naplánovat a sestavit itinerář cesty. Je také lepší mít dopředu naplánovanou cestu – tj. stáhněte si aplikaci s jízdními řády, ať nikde nebloudíte.

Faustův dům
Faustův dům

Levné ubytování na strategickém místě

Už z výše uvedených tipů je jasné, že jeden den na návštěvu naší metropole stačit nebude. Dobrá zpráva je, že se dá sehnat ubytování Praha za velmi dobrou cenu a dokonce na strategickém místě, odkud je to jen cca 20 minut jízdy metrem do centra. Vše nabízí multifunkční ubytovací zařízení Rezidence Topolová.

Rezidence Topolová
Rezidence Topolová

Najdete zde penzion Praha s komfortně zařízenými pokoji, a pokud chcete ještě více ušetřit, určitě se vám bude zamlouvat hostel. V něm jsou pokoje řešeny buňkovým systémem – tj. dva sousední pokoje mají společné sociální zařízení. Potěší levnou cenou, pokud váš pobyt nebude trvat déle než 5 dní, zaplatíte například za dvoulůžkový pokoj pouze 520 Kč za noc (260 Kč za osobu).

 

Zdroje fotografií:
Čertův sloup – CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57644576

Faustův dům – CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4232158

Rezidence Topolová – https://www.rezidencetopolova.cz/