Nejkrásnější výhledy ČR: Objevte krásu naší země

Česká republika je svojí rozlohou malá, je ale velmi bohatá na přírodní krásy a památky. Nelze ani slovy popsat tu nevýslovnou krásu, kterou u nás můžete najít. Krásných výhledů je u nás tolik, že je lze jen těžko spočítat. Podívejte se s námi alespoň na 4 z nejkrásnějších výhledů na Českou republiku.

Vyhlídka Máj

Nejznámější a nejkrásnější pohled na Vltavu skýtá vyhlídka Máj, odkud vidíte krásný meandr řeky v bývalých Svatojánských proudech. Je s podivem, že sem nevede žádná turisticky značená stezka jen pěšina. Nachází se asi 1 km od obce Teletín. Vyhlídka je celoročně volně přístupná po žluté turistické stezce právě z obce. Buď můžete zaparkovat na provizorním odstavném parkovišti těsně před obcí (směrem od Štěchovic či Krňan), či dojet autobusem 438 ze Štěchovic.

Typ: S sebou vemte pevnou obuv, dávejte pozor na děti a hlavně notnou dávku odvahy! Na vyhlídce se totiž nenachází žádné zábradlí, takže je to skutečný adrenalinový zážitek! Za ten pohled popř. pořízené fotografie to ale stojí!

Vyhlídka Máj

Skalní most pravčické brány

Je svými rozměry největším skalním mostem v Evropě! Jeden z nejkrásnějších výhledů nabízí tento most, nacházející se na území národního parku České Švýcarsko. Brána odedávna sloužila jako inspirace pro velké množství umělců.  Mezi nejvýznamnější osobnosti, které toto místo navštívili, patří i sám Hans Christian Andersen.

Typ: V okolí se nachází nádherný zámeček Sokolí hnízdo! Zámeček je dostupný po červené turistické značce od Mezní Louky na Hřensko.

Pravčická brána

Stezka korunami stromů

První stezka svého druhu v ČR! Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce zakončena 40 metrovou devítihranou věží.

Nahoru se dá dostat pomocí lanovky, nebo pěšky. Časová náročnost s výšlapem cca 2,5-3h, lanovkou 1,5h. Stezka je bezbariérová a na vrchu je dokonce reliéf výhledu pro nevidomé, nahoru jezdí snad i bus a na cestu dolu se dají zapůjčit terénní koloběžky. V zimě je také možné se na stezku dostat, přímo ze sjezdovky!

Typ: Stezka je zcela bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Stezka korunami stromů

Rozhledna Černá studnice

Vrchol s kamennou rozhlednou vysoký 869 m.n.m. a krásným výhledem po po celém Jablonecku až po Ještěd nebo Trosky. Výhled je doplněn o obrázky panoramat s názvy jednotlivých vrcholů. Černá Studnice patří svými 26 metry k nejvyšším jizerskohorským kamenným rozhlednám vůbec. Nahoru vede celkem 91 schodů a prosklenými dveřmi vystoupíte postupně do čtyřech ochozů ze kterých je, jak jinak, impozantní výhled.V okolí se nachází čerstvě zrenovovaná restaurace.

Typ: V okolí restaurace je malý skalní výstupek se schodištěm pro ty, co si netroufnou na schody ve věži. Okolo tohoto výstupu je malá naučná stezka s popiskem stromů, na které můžete v okolí narazit.

Rozhledna Černá studnice

Příjemnou cestu!

Autorka: Renáta Zmidlochová