Co na cesty – 8 věcí, bez kterých se neobejdete

Co s sebou na cesty

S cestováním, kromě těch příjemných věcí, souvisí ale i balení zavazadel a rozhodování se, co si s sebou vzít. Není potřeba si toho brát hodně, ale nějaké ty nutnosti by přece jen chybět neměly.

1.      Powerbanka

Občas se stane, že se nám vybije mobil a nemáme možnost strčit nabíječku do zásuvky, abychom ho nabili. Někdy není mobil ani potřeba, ale občas ho zkrátka nutně potřebujeme, ať už na telefonáty, odpovídání emailů nebo fotografování zážitků. Stačí mít po ruce funkční a nabitou powerbanku a nemusíte mít obavy z toho, že by váš mobilní telefon byl mimo provoz, v případě, že nebude po ruce žádná zásuvka.

2.      Fotoaparát

Uchovávat si vzpomínky z cest ve formě fotografií je už v dnešní době běžné a možná i samozřejmé. K cestování fotoaparát zkrátka patří. Ať už se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo fotoaparát na mobilu, nějaké ty fotky by měl ze svých výletů a dovolených mít každý. Není nad to se později na fotky podívat a zavzpomínat na všechna ta probádaná místa.

3.      Kniha

Pro ty, kteří tolik nečtou, se tento bod tolik nevztahuje, ale pro vášnivé čtenáře je kniha nutností. Občas se můžete nudit, obzvláště při dlouhých cestách letadlem, vlakem nebo jakýmkoliv jiných dopravním prostředkem. Dá se tak zabít čas a můžete se vzdělávat nebo být vtaženi do poutavého děje. I pro ty, co nejsou příliš velkými fanoušky knih, existuje alternativa ve formě různých časopisů.

4.      Sluchátka

Hudbu má rád snad každý. Stejně jako kniha, sluchátka vás můžou zachránit před nudou. Nejenže můžete poslouchat hudbu, ale dá se i koukat na film nebo seriál. Stačí se připojit k mobilu, tabletu či počítače a cesta vám uběhne mnohem rychleji.

5.      Nepromokavá bunda

Občas se stane, že nevyjde počasí. Když se vyskytne déšť, nemusí být vše ztraceno. Kdo by s sebou ale chtěl všude tahat deštník? Nepromokavá bunda je lepší a pohodlnější alternativa, protože si ji můžete nasadit nejen při dešti, ale i když se trochu ochladí. Nezmoknete, ale když je potřeba, tak ani nezmrznete, tudíž s sebou nemusíte brát deštník a ještě navíc svetr nebo bundu.

6.      Mapa nebo navigace

Mapa nebo navigace se hodí zkrátka vždycky. Nikdo se nechce na cestách ztratit, někde bloudit a vyptávat se všech kolemjdoucích na cestu. Nemusíte si brát rovnou celý atlas, ale malá mapička nebo navigace v mobilu stačí k tomu, aby se člověk neztratil a věděl, kde je.

7.      Slovník do kapsy

Pokud jedete do ciziny a neznáte jazyk, nějaká výpomoc občas přijde k užitku. Malý slovník do kapsy se nikdy neztratí. Většinou obsahuje základní fráze a výrazy, takže se alespoň trochu domluvíte a nejste úplně zmatení, když na vás někdo daným jazykem promluví.

8.      Sluneční brýle

Sluneční brýle často bývají velkou záchranou. Nemusí být ani velké horko, ale slunce stále svítí. Proto se vyplatí s sebou pořád a všude nosit sluneční brýle, protože nikdy nevíte kdy může slunko zase vysvitnout a omráčit vás.