Tipy na nejstrašidelnější místa v ČR

Česká republika je se svou bohatou historií ještě stále neuzavřená kniha. Myslíte si, že už vás nemá co překvapit? To jste na omylu. Temné lesy, hřbitovy, záhadné hrady a zámky. Krvavá a děsivá historie, která dává místům neobvyklý a tajemný nádech. Místa, ze kterých vás bude mrazit. Místa, na kterých někteří lidé nedokáží vydržet ani minutu. Duchové zemřelých nebo jen fantazie? Nevěříte? Tady je 5 míst, která byste měli navštívit a přesvědčit se sami o jejich záhadnosti. Ale varujeme vás.

Hrad Houska

Hrad Houska

Samotná příčina výstavby hradu je záhadná, nemá totiž žádné logické opodstatnění. V blízkosti hradu není žádná obchodní stezka, zdroj vody, nic. I architektura je podivná. Celá obrana hradu je zaměřená dovnitř, jakoby hrad střežil něco, co se nesmělo dostat ven. Podle legendy stojí hrad na skále, kterou vede průrva až do pekla.

Podle další z legend  se na Housce a v jejím okolí zjevuje postava v černé mnišské kápi, která nemá obličej a sleduje opovážlivce, kteří by chtěli Housku navštívit v noci nebo zde dokonce přenocovat. Hrad Houska se nachází asi 50 km od Prahy, v Kokořínských lesích.

Branišovský les v Českých Budějovicích

Tipy na strašidelná místa - les

Les je známý řadou tragických událostí, pověstí a příběhů popisujících paranormální jevy. Zastřelená hlídka, černý muž, strom oběšenců, kroky v listí nebo havárie UFO. V místě se nachází také bažiny, ve kterých ukončilo (ať už záměrně či ne) život velké množství lidí. Někteří tvrdí, že duše těchto lidí zůstaly v okolí bažin a vystupují ven. Poměrně častým jevem jsou také tzv. “červené oči”, které se zničehonic zjeví brzy po setmění. Svědci tvrdí, že je oči dokonce pronásledovaly.

Velhartický hřbitov

Tipy na strašidelná místa - hřbitov

Hřbitov poblíž kostela svaté Máří Magdalény. Kdysi dávno zde měli obřadní pohřebiště Keltové, kteří zde vykonávali kultovní oběti svým pohanským bohům a vyvolávali duchy zesnulých předků. Podle pověsti se zde do místní dívky zamiloval voják z vojenského tažení, musel však jít dál a při následující bitvě zemřel. Dívenku vyhledal vojákův kamarád, který byl do ní také zamilovaný, aby jí smutnou novinu oznámil. Vyznal jí svoji lásku, když ho však dívka odmítla s tím, že stále miluje zesnulého, za pomoci čarodějnice dívku proklel. Od té doby se na stěně kostela zjevuje dívčin obličej, viditelný pouhým okem.

Místní na hřbitov neradi chodí, i když zde mají pohřbené své blízké. Ženy prý v kostele při mši omdlévají a cítí se tu divně. Nachází se na Šumavě a jedna pověst inspirovala K.J.Erbena k sepsání balady Svatební Košile.

Jihlavské katakomby

Tipy na strašidelná místa - Jihlavské katakomby

Jsou druhý nejrozsáhlejší systém podzemních chodeb v ČR. Katakomby se nacházejí pod celým městem a pod většinou městských památek. Největším lákadlem jihlavského podzemí je svítící chodba. Záhadu zeleného světélkování na jejích stěnách si lidé vysvětlují různě, třeba jako bránu do jiných světů. V prostorách lze také slyšet tajemné hlasy či zahlédnout stíny procházející chodbou.

Býčí skála

Býčí skála

Je jeskyně nacházející se ve střední části CHKO Moravský kras. Spolu s Rudickým propadáním tvoří  druhý nejdelší jeskynní systém v České republice o celkové délce přes 15 kilometrů. V Býčí skále se dříve údajně konaly krvavé rituály. Ještě dnes prý jeskyňáři občas slyší záhadné hlasy, řev zvířat nebo lidské kroky.

Nezbývá než popřát šťastnou cestu plnou zážitků a nezapomeňte, my jsme vás varovali.