S dětmi na túru

Občas se stane, že dospělí by rádi chodili po horách, stezkách a jednoduše objevovali krásy naší země a jejího přírodního bohatství. Děti na to ovšem často mají jiný názor. Nudí se a velmi rychle je tak začnou bolet nožičky. My jsme pro vás vybrali několik míst, které jsou pro oba tábory výborným kompromisem. Děti se budou výborně bavit a uvidíte, že samy a rády půjdou v čele výpravy. Dospělí zase budou moci nerušeně obdivovat okolní nádhernou přírodu.

Dolní Morava

Tato destinace je přímo rájem pro rodiny s dětmi. Všude okolo nádherné hory a příroda a uprostřed toho všeho zábava pro celou rodinu. Zvláště tedy pro ty nejmenší. V údolí se nachází hned několik zábavních parků pro děti. Je to na příklad Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka či Obří mamut. Toto všechno však nejsou jen bezduché atrakce, ale vaši potomci v nich naleznou také mnoho zábavy a poučení.

V nadmořské výšce 1 116 m. n. m.  se na Dolní Moravě nachází tzv. Stezka v oblacích. Jedná se velmi netradičně pojatou rozhlednu, která vás k vrcholu nedovede přímo, ale různými oklikami, mosty, tunely, lanovými konstrukcemi nebo tobogány. To vše je doplněno o naučnou stezku. K počátku Stezky v oblacích vede lanovka, nebo si můžete zvolit z pěti různých turistických tras.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka korunami stromů

V Krkonoších se nachází zábava na podobném principu jako Stezka v oblacích. Tato ovšem vede přes koruny stromů. Najdete na ní mnoho adrenalinových zákoutí, edukačních programů, podzemní expozici a dokonce i tobogán. Dokonale se zde snoubí zábava a poučení. Díky různým prolézačkám se děti vyřádí a vy budete mít chvíli klidu na pozorování překrásné české krajiny.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Pohádková stezka Malá Úpa

Překrásná krkonošská stezka plná pohádek. Na vytvoření této stezky se podílela česká spisovatelka Marie Kubátová, autorka Krkonošských pohádek. Na trase vás čeká 10 zastavení. Na každém z nich si můžete přečíst jednu překrásnou pohádku od výše zmíněné spisovatelky. Můžete se dočíst na příklad o tom, Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi, Jak se čertík stal peciválkem nebo Kde se vzalo v horách vodníkovo řemeslo. Celá trasa má dohromady okolo 17 km, ale lze ji rozdělit do několika menších tras. Celá stezka je doplněna nádhernými výhledy a romantickými zákoutími.

Pohádková stezka Malá Úpa

Naučná stezka Soběšice

Nádherná procházka skrývající se ve stínu Brna. Trasa vede přes nádherný les a je dlouhá přibližně dva kilometry. Pokud by vám to ovšem bylo málo, můžete si ji jakkoliv podle libosti prodloužit. Na trase najdete několik interaktivních zastávek, které děti poučí o lese a o jeho obyvatelích. Zábavnou formou také získají základní ponětí o jednoduchých fyzikálních zákonech. Zatímco si vaše ratolesti budou ověřovat, zda-li skáčou stejně  daleko jako zajíc, vy můžete v klidu nasát atmosféru lesa.

Naučná stezka Soběšice