logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Neděle (18.02.2018)
SVÁTEK: Gizela
ZÍTRA: Patrik

*** Hotel Ochsendorf Horní Blatná

Telefon: (+420) 353 540 736,
Webové stránky: www.hotelochsendorf.cz
Typ: Hotelové balíčky v ČR
Oblast: Západní čechy
Město: Horní Blatná
Adresa: Majakovského 289 Horní Blatná 362 35
Cena: dle ceníku nebo dohodou E-mail: info@hotelochsendorf.cz
GPS: N 50°23.33728', E 12°45.42123'

Zobrazit na mapě

Hotel Ochsendorf

Hotel Ochsendorf - Krušné hory

Hotel Ochsendorf Horní Blatná

s restaurací

O hotelu Ochsendorf

Hotel Ochsendorf je hotel ***+ kategorie, umístěný v Krušných Horách, 25 km od známého českého lázeňského města Karlovy Vary.  Hotel nabízí komfortní ubytování v moderně zařízených pokojích rozdílných kategorií. Nachází se v romantické krajině na okraji obce Horní Blatná. V okolí jsou ideální podmínky pro sport i relaxaci během celého roku a mnoho zajímavostí stojících za návštěvu.

 

Horní Blatná Hotel Ochsendorf ubytování :
Hotel Ochsendorf nabízí 40 lůžek v pokojích různých kategorií - 11x dvojlůžkový, 4x mezonet, 2x aparmány a 1x apartmá De Lux. Všechny pokoje jsou nekuřácké.
Každý pokoj je vybavený satelitním tv, sprchou a wc, telefonem a vysoušečem vlasů. Pokoje v prvním patře mají přístup na balkón.

Vnitřní restaurace a letní venkovní terasa se 40 místy podává vybrané pokrmy české kuchyně, včetně specialit. Snídaně - švédský stůl, večeře - výběr ze 3 menu. Restaurace Hotelu Ochsendorf je také ideálním místem pro pořádání oslav, banketů a školení v klidném horském prostředí Krušných Hor.

Hotel Ochsendorf - Krušné hory
 
Hosté mohou využít saunu a whirlpool přímo v hotelu. Venkovní parkoviště je 24 hodin denně monitorováno kamerovým systémem. Návštěvníci mohou zanechat svá kola a lyže v hotelové šatně. Hotelovým hostům je k dispozici připojení na Internet.
 
V okolí obce se nacházejí ideální terény s různým stupněm obtížnosti napojené na celou síť pěších stezek i cyklostezek západního Krušnohoří. Pro začínající i pokročilé horolezce je zde překrásná lokalita "Strašidla" s pískovcovými stěnami. Dobré podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
 
Horní Blatná je jedním z měst se zachovalým renesančním půdorysem s renesančními a barokními domy. Z náměstí, kterému dominuje pozdně gotická stavba kostela sv. Vavřince, vychází naučná stezka na blízký Blatenský vrch, kde se nachází rozhledna. Poblíž vrcholu najdete památky středověkého dolování cínových rud v podobě hlubokých propadlin připomínajících propasti - cháněná přírodní památka Vlčí jámy. Zvláštností je také celoroční výskyt sněhu a ledu na jejich dnech.

Ubytování

Hotel Ochsendorf nabízí 18 pokojů s celkovou kapacitou 40 osob. K dispozici jsou standardní dvoulůžkové pokoje, mezonetové pokoje, nebo rodinné apartmány.


Všechny pokoje jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, televizorem se satelitním příjmem a připojením k internetu. Část pokojů je pak také vybavena balkónem. Veškeré pokoje jsou nekuřácké

 


Restaurace a wellness

Prostorná restaurace vybízí k ochutnávce specialit české i mezinárodní kuchyně. V letních měsících je k dispozici zahrádka, kde si můžete vychutnat jídlo na čerstvém horském vzduchu.

Po náročném dni nebo pouze jako součást vašeho odpočinku, můžete využít hotelové sauny a jacuzzi, které se nachází přímo v budově hotelu.


Pro rodiny s dětmi

Pro malé i nejmenší

Pokud bádáte nad tím jak zabavit a utahat Vaše drahé ratolesti, pak byste měli navštívit Boží Dar v jakémkoliv ročním období. Skiareál Novako nabízí kromě dětské sjezdovky také oblíbený snowtubing. Takže až děti omrzí lyžování, můžete je vypustit na obřích nafukovacích duších dolů po sněhovém tobogánu. Přes letní měsíce areál Novako nabízí jízdu na horských koloběžkách a terénních kárách (tříkolkách). Speciálně pro děti je zde v provozu Dětský svět na Novaku, který zahrnuje lanovou dráhu, dětská hřiště, trampolínu, prolézačky, skluzavky a pro nejmenší skákací hrad. V době letního provozu jsou zde také organizovány různé soutěže, závody a jiné zábavné akce pro děti i jejich rodiče.
Boží Dar je také vyhlášeným Ježíškovým městečkem. Takzvaná Ježíškova cesta má dva okruhy. První je trasa dlouhá 5 600 m, určená těm nejmenším dětem. Druhý velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatnější turisty. Začátek trasy je v infocentru na radnici v Božím Daru, kde děti obdrží Ježíškův zápisníček, který je opravňuje vstoupit na Ježíškovu cestu a je v něm i mapka okruhu. Trasa má 13 zastávek, které poznáte podle pěkných domečků. V každém domečku čeká na děti úkol v podobě poznávání stop zvěře, druhu stromu podle listů, nebo plodů a jiné zajímavé úkoly. U většiny zastávek jsou atrakce jako kolotoč, houpačky a další zábavy. Cesta končí opět v infocentru, kde dětem Ježíškovi pomocníčci zkontrolují, zda úkoly splnily správně, ty správné pak orazítkují Ježíškovým razítkem. Na závěr cesty dostanou děti i rodiče od Ježíška drobné dárečky.
Když roztaje sníh, můžete se z radnice Božího Daru vydat se svými dětmi po naučné stezce na Božídarská rašeliniště. Na trase dlouhé 3,2 km je 12 naučných zastávek, na kterých se můžete seznámit se zajímavostmi tohoto rostlinného a živočišného společenstva, navíc je stezka přístupná pro vozíčkáře a maminky s kočárky.

Hotel Ochsendorf - Krušné hory

Bazény

Nejbližším místem, kde se můžete svlažit se svými andílky je bazén ve sportovním areálu v Potůčkách, které jsou necelých 7km vzdálenou příhraniční obcí s rozsáhlými tržišti. V areálu si můžete s dětmi užít bazén s protiproudem, saunou a vířivkou (vstup do vířivky pro děti od 6 let).
Další místo pro osvěžení je v 7km vzdálené obci Nové Hamry. Menší bazén se nachází v hotelu Schwarz, kde je k dispozici také vířivka a finská sauna. Provozovatelé bazénu nabízí také aquazorbing, trénink eskymáckých obratů, nebo potápění.
Pokud hledáte pro své nejdražší a nejmenší vodní dobrodružství, pak navštivte Aquacentrum Agricola v lázeňském městě Jáchymov, které leží 18km východně od Horní Blatné. Aquacentrum nabízí bazén se dvěma plaveckými drahami o délce 25m, finskou saunu a především tobogán a dětský bazének s vodopádem.
 

Pro teenagery a starší děti

 
Jestliže Vám děti doslova přerostly přes hlavu, navštivte areál Eduard ve 18km vzdáleném hornickém městě Jáchymov. Kromě půjčovny kol a koloběžek si zde mohou zastřílet z luku, vzduchovky, nebo zbraně malé ráže. Děti jistě také ocení, pokud si s nimi půjdete zahrát paintball, areál nabízí kompletní paintballové vybavení. Děti si tu také mohou zkusit horolezeckou stěnu, nebo tokkel, což je lanovka, na které se zhoupnete dosti svižně přes jezírko. Pro odvážnější je tu zorbing, neboli kutálení se ze svahu uvnitř obrovské nafouknuté koule. Neposedné teenagery pak můžete přihlásit na třídenní letní, nebo zimní kurz přežití.
 

Pohoda v hotelovém zázemí

 
Až Vás sportovní aktivity, nebo děti unaví, klidně zůstaňte v pohodlí hotelu. Vaše ratolesti si mohou hrát na dětském hřišti, zatímco Vy můžete odpočívat v letní zahrádce s grilem. V hotelovém zázemí samozřejmě nechybí společenská místnost s kulečníkem a stolním fotbalem. Po náročném dni, až Vaši andílci usnou, jistě uvítáte regeneraci v místní finské sauně, nebo ve vířivce.

 

Lyžování a výlety

Lyžování

Pro sportovce jsou Krušné Hory nejatraktivnější v zimě, přesto si tu každý najde své ve všech ročních období. V okolí Horní Blatné jsou dva velké lyžařské areály. Jeden z nich se nachází na 16km vzdáleném Klínovci, nejvyšší hoře Krušných hor snové otevřenou kamennou rozhlednou. Skiareál Klínovec nabízí 12km sjezdových tratí všech obtížností (včetně černé sjezdovky), snowpark a také 30km udržovaných běžeckých tratí. Klínovec leží v těsné blízkosti hranic s Německem se střediskem Oberwiesenthal, kde je německý skiareál Fichtelberg, jako součást Skiregionu Fichtelberg-Klínovec. Spojením vznikl areál s 27km kvalitních sjezdovek.
 
Druhý velký skiareál Neklid a Novako se nachází ve 12km vzdáleném městě Boží Dar. Areál Novako je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Kromě půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařské školy a školičky, zde najdete dětské hřiště a dráhu pro snowtubing (jízda na velkých nafukovacích duších). Skiareál Neklid nabízí 5.2km sjezdovek mírné až střední obtížnosti, a díky rozšíření sjezdovek je zde skvělé zázemí pro carving. V areálu najdete jeden z nejstarších snowparků v České republice, který je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené snowboardisty a freeskiery.
 
Pokud hledáte menší areál, nebo noční dobrodružství na lyžích a nechcete jezdit daleko, pak máte možnost v příhraniční obci Potůčky, vzdálené 7km od Horní Blatné, kde je menší skiareál s půlkilometrovou sjezdovkou, kde si i náročný lyžař může užít náklony, skoky a muldy. V areálu je nová dětská sjezdovka vhodná i pro začátečníky. Ovšem nejbližší možnost lyžování skýtá obec Pernink, vzdálená necelé 4km od Horní Blatné. Jsou zde dva malé skiareály. Nejdelší sjezdovka v obci (560m) vznikla spojením dvou areálů Nad nádražím a Pod nádražím. Obtížností je sjezdovka vhodná i pro začátečníky a je perfektně osvětlena pro noční lyžování. Milovníci běhu na lyžích ocení přímé napojení na běžecké tratě.
 
Druhý skiareál v obci je Velflink, který je vhodný zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi, i zde areál nabízí noční lyžování.
Za zmínku stojí tolik očekávaná výstavba skiareálu Plešivec, která snad bude i se zpožděním dokončena do této zimní sezóny. Areál by měl po dokončení nabídnout 15km tratí. Nejdelší sjezdovka Plešivec-Pstruží bude dlouhá přes 4km.
 

Skiareál Plešivec

Skiareál Plešivec je nejen pro lyžaře v Krušných horách dlouho očekávaným projektem, který bude letos na podzim dokončen a spuštěn tuto zimní sezónu 2013/2014. Areál bude sloužit i v létě pěším turistům a cyklistům. Po celkovém dokončení nabídne areál moderní lyžařské zázemí se sjezdovkami všech obtížností a automatický systém zasněžování zajistí čerstvý prašan i v době výkyvů teplot. Budete se moci těšit z téměř 15km sjezdových tratí, z čehož nejdelší sjezdovka vedoucí z vrchu Plešivce do Pstruží má přes 4km. Areál se může pyšnit také nejdelší příkrou černou sjezdovkou na Karlovarsku se svými 905 metry.
 
Pro pohodlí návštěvníků zde byly vystavěny tři moderní čtyřsedačkové lanové dráhy, a kromě klasických lyžařských vleků zde naleznete pohyblivé vleky (pohyblivé koberce), které jsou ideální pro začínající snowboardisty, lyžaře, nebo děti. V areálu je v plánu vybudování největšího dětského lyžařského centra v Krušných horách pro špičkovou výuku začínajících a dětských lyžařů. V areálu bude také k dispozici celkem šest restaurací, nebo bufetů. Prozatímní odhad ceny celodenní jízdenky je cca 500kč.
 
K areálu se z Horní Blatné dostanete buď přes Pernink za město Abertamy (směr Boží Dar), kde je na úpatí Plešivce jedno z parkovišť a kratší lanovka C, která Vás vyveze na vrchol Plešivce, nebo se můžete vydat v Perninku směrem na Karlovy Vary, kde v obci Pstruží je taktéž velké parkoviště a dlouhá lanovka A. Obě trasy jsou z Horní Blatné přibližně stejně vzdálené.
 

Cyklistika, bílá stopa a pěší turistika

 
Pro zastánce pěší turistiky, cykloturistiky a běhu na lyžích, se celým pohořím zúplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, prostírá Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242km. V okolí Horní Blatné a Božího Daru jsou desítky cyklostezek různých obtížností, z Božídarských jsou nejznámější: Ježíškova cesta (necelých 5km), která je vhodná i pro malé děti, Mrtvý rybník (trasa dlouhá 16,3km) vhodné i pro starší děti, Malý a Velký okruh Anthona Günthera (7.5km a 25km), dále trasa „Just down the hill“, určená pro horská kola, Velký Krušnohorský okruh (47.5km) Velký Německý okruh (32km).
 
Milovníci turistiky by si neměli nechat ujít naučnou stezku Horní Blatná, která začíná na náměstí sv. Vavřince za kostelem a která Vás dovede po červené turistické značce kolem Ledové a Vlčí jámy, až na Blatenský vrch, kde se nachází kamenná rozhledna, tzv. „Zitina vyhlídka“ pojmenovaná podle poslední rakouské císařovny Zity Bourbunsko-Parmské. Ledová a vlčí jáma jsou hluboké průrvy vzniklé propadnutím dolů po hornické činnosti. Z trasy se můžete napojit stezku, která vede podél známé technické památky – Blatenského příkopu.
 

Adrenalin

 
Pokud na horách hledáte adrenalin a není zrovna zimní sezóna, pak zkuste areál Plešivec poblíž města Abertamy vzdáleného 7km od Horní Blatné, který nabízí různé zajímavé aktivity, např. lanový park (a dětský lanový park), volný pád, bungee trampolínu a další. Můžete si zde vystřelit ze vduchovky, nebo z luku. K areálu patří i půjčovna kol a koloběžek. V areálu se nachází rozhledna Plešivec s restaurací.
Jestliže jste vášnivý downhiller, pak vyrazte do areálu Klínovec, kde jsou pro downhill určené čtyři trasy různé obtížnosti. Až Vás omrzí kolo, pak si u spodní stanice lanovky Dámská můžete nově zapůjčit čtyřkolku a otestovat ji v terénu.
 
V případě, že Vás omrzí klasické lyžování, nebo snowboarding, pak je na čase tyto sporty trochu okořenit o vzdušný živel. Vřele doporučujeme zkusit snowkiting na Božím Daru, kde si můžete vybrat ze široké škály kurzů snowkit centra s desetiletou praxí. Věnovat se Vám budou zkušení, proškolení a příjemní kite instruktoři.

Speciální nabídka

Níže naleznete aktuální speciální nabídky ubytování v Hotelu Ochsendorf. Pro rezervaci vašeho pobytu se speciální nabídkou nás prosím kontaktujte na telefonu +420 353 540 736 nebo e-mailem info@hotelochsendorf.cz a my vám připravíme váš pobyt přímo dle vašich konkrétních představ.

Třídenní pobyt -1

přes týden (neděle - pátek)
3 dny / 2 noci
2x bufetová snídaně
1x tříchodová večeře, výběr z menu
1x večeře z grillu - 2x 100g vepřová krkovička, 2x 100g kuřecí steak, 300g salátová mísa, domácí dresing, pečivo
úschva kol / lyží zdarma
bezplatné WIFI 
 

Třídenní pobyt -2

přes víkend (pátek - neděle)
3 dny / 2 noci
2x bufetová snídaně
1x tříchodová večeře, výběr z menu
1x večeře z grillu - 2x 100g vepřová krkovička, 2x 100g kuřecí steak, 300g salátová mísa, domácí dresing, pečivo
50% sleva na možnost využití sauny nebo vířivky 
úschva kol / lyží zdarma
bezplatné WIFI

Hotel Ochsendorf - Krušné hory

Kontakt

Infolinka: (+420) 353 540 736
E-mail: info@hotelochsendorf.cz
 
Hotel Ochsendorf
Majakovského 289
Horní Blatná 362 35
GPS: 50.389116, 12.758048

nahled nahled nahled
Sportovní potřeby a vybavení pro sportovce